Kā iekrāt

Pat tad, kad ekonomikas stāvoklis ir labs, ir ieteicams ietaupīt naudu un veidot iekrājumus. Bet, kad ekonomiskā situācija ir slikta, papildus līdzekļu iekrāšana var būt izšķiroša. Daudzi cilvēki uztraucas par dažādiem veidiem, kā ietaupīt naudu katru dienu. Ir daudz dažādu veidu, kā Jūs varētu sākt ietaupīt naudu, un daži no šiem veidiem Jums agrāk, iespējams, nav pat ienākuši prātā. Ja Jūs meklējat veidu, kā samazināt savus izdevumus, tad ņemiet vērā dažus no šiem padomiem.

Ja pirkums ir iecerēts drīz, var padomāt, kā ne vien iekrāt, bet paralēli arī ietaupīt. To var izdarīt, pārskatot savus pārtikas pirkšanas un ikdienas ēšanas paradumus: neiegādāties preces pēdējā brīdī, plānot pirkumus, sastādot sarakstu, gatavot mājās, ņemt ēdienu līdzi uz darbu, skolu. Taupības režīma ieviešanai jābūt atbalstītai visas jomās: varbūt kafiju var dzert mājās, varbūt vienu pieturu, kuru ik dienas veicam ar sabiedrisko transportu, var noiet kājām, varbūt var iegādāties nefasētus produktus – siera, desas un gaļas šķēlīšu vietā pirkt tos uz svara. Ja tiek rīkotas ballītes, var iepirkt tādus produktus, kurus, ja nav vēlēšanās gatavot, var ātri sagriezt un likt galdā, atsakoties no ierastajām lielveikalu platēm. Varbūt ir laiks atteikties no cigaretēm un alkohola? No četrām kafijas tasītēm dienā? No antidepresantiem? Lēmums nav viegls, bet, nosakot sev mērķi un uzrakstot plānu, kā to sasniegt, var paveikt gandrīz visu. Var pēc katrām trim dienām izsmēķēt par vienu cigareti mazāk, kā iepriekšējās trīs dienās, nonākot līdz divām “garšīgākajām” dienas cigaretēm. Var pirkt alu divām dienām, ielejot sev vakarā gardo dzērienu glāzē, nevis dzerot no pudeles. Tabletes var aizstāt sportiskas aktivitātes, gaismas terapija, pārtika, kas satur vielas, smadzenēm palīdzot radīt serotonīnu. Interesējoties par pasākumiem, kas veicami jebkura mērķa sasniegšanā, iespējams uzzināt daudz noderīgas informācijas.

Ir svarīgi apzināties savas finanses un tēriņus visos laikos, ja Jūs vēlaties uzlabot savus naudas tēriņu paradumus. Jums vienmēr vajadzētu atcerēties šo, kad Jūs apsverat iespēju iegādāties jaunu apģērbu vai apavus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *