Naudas ietaupīšanas ieteikumi

Tērēt naudu ir viegli, bet gudrāk ir to taupīt!

Ideja par budžeta veidošanu ir ļoti biedējoša un nepatīkama dažiem cilvēkiem. Budžets liek Jums justies tā, it kā Jūs tiktu kontrolēti savā veidā. Tas liek Jums izmantot paškontroli, nevis tērēt lielas naudas summas apģērbam un maksāt par to vēlāk. Pie kā novedīs Jūsu tēriņi un kredīti? Mums visiem ir jāatzīst, ka nauda, ko mēs tērējam, neparūpēsies pati par sevi, tādēļ mums ir jāsāk domāt par savām finansēm nopietnāk.

Tālāk Jums vajadzētu atrast veidus, kā ietaupīt naudu par izklaidēm. Tas var būt tikpat vienkārši kā mainīt došanos uz kino pret filmu vakaru mājās. Viens labs veids, kā ietaupīt naudu, ir uzaicināt draugu grupu uz vakariņām, kur katrs nes savu ēdienu. Tas var būt daudz lētāk, nekā doties uz vakariņām, un tikpat jautri, vai pat nedaudz vairāk!

Vēl viens padoms ir iegādāties pārtikas preces ik pēc divām nedēļām, nevis katru nedēļu. Ja Jūs iepirksieties ik pēc divām nedēļām, Jūs samazināsiet tēriņus par spontāniem pirkumiem. Lai to izdarītu, Jums ir jāiegādājas vairumā preces, kam ir atlaides un kas tik ātri nebojāsies.

Vēl viens padoms, kā tērēt mazāk naudas, ir veidot dāvanu sarakstu visiem cilvēkiem, kam Jūs pērkat dāvanas katru gadu un pēc tam pirkt visas dāvanas izpārdošanās gada laikā. Tas ļaus Jums ietaupīt daudz naudas par dāvanām un tāpēc pārliecinieties, ka Jums vienmēr ir dāvana, kad nepieciešams, un nekad neaizmirstiet dzimšanas dienas vai īpašus gadījumus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *