Par lietoto preču veikaliem

Pozitīvisms ļaus izdzīvot daudzās neparedzētās un neparastās situācijās. Varbūt iepirkšanās lietoto preču bodē dod iespēju dzīvot krāsaināk, iegūt plašāku apģērbu kolekciju, biežāk mainīt drēbes. Ja apģērbs sāk apnikt, to viegli pāršūt, nebaidoties par iespēju sabojāt drēbi, kā tas būtu, pārveidojot jaunu apģērbu. Lietotam apģērbam nav jābūt izdilušam vai netīram – jāizvēlas labi un izturīgi drēbes gabali.

Ielūkojoties dažādu sociālo grupu – pusaudžu, jauniešu, pieaugušo, vecu cilvēku – dzīvesveidā, jaušamas ne vien vecumu atšķirības, bet arī diferencēta maksātspēja katras grupas ietvaros. Ir pusaudži, kas dzīvo samērā turīgās ģimenēs, nesaskaroties ar vajadzību meklēt lietotas preces. Tāpat arī to vecāki, un, iespējams, vecākā gadagājuma cilvēki šajās dzimtās nekad nav izjutuši šādu nepieciešamību. Jaunieši, kuri tikko atspērušies personīgajā finanšu dzīvē un kamēr nav iemācījušies būt ar savu naudu uz „tu”, nereti sastopas ar līdzekļu trūkumu lielākiem pirkumiem. Viņi, lai izdevumu būtu mazāk, starp lietotām precēm var meklēt, piemēram, slēpošanas apģērbu, kas jāvalkā dažas reizes gadā, slēpes, sniega dēļus. Nav nekādas vainas, ja pirmā automašīna ir ar nobraukumu, tāpat nav smādējami palietoti, bet labi datori, telefoni vai darbagaldi. Protams, jāiepērkas ar apdomu, īpaši lielus pirkumus veicot ar zinoša padomdevēja palīdzību.

Katram lietotam priekšmetam, protams, ir savi vērtības zudumi, taču dažkārt tie ir pavisam minimāli. Ir daži apģērbu veikali, kuros pārdotās preces maz atšķiras no firmas veikalos izliktajām. Katru rudeni apģērbu īpašnieki savas labākās, bet apnikušās drēbes aicināti apmainīt pret citām vai izdevīgi iepirkties citu pārdevēju stendos tirdziņā „Andele mandele”. Reizēm šeit var atrast izcili saglabātas un tikai pāris reižu uzvilktas drēbes, kuras rotā brenda vārds (ja nu kādam tas ir patiesi svarīgi). Reizumis, pabraukājot pa Latvijas mazpilsētām, mazie veikaliņi izrādās īstas pērles. Tāpat arī internets, iepērkoties uzmanīgi, ir zelta raktuve tiem, kas grib atrast un meklē izdevīgas cenas un labus, lietotus produktus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *